Depilacja laserowa - przed i po zabiegu
Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej.
- Skóra nie może być podrażniona – dlatego kilka dni przed zabiegiem należy stosować kremy nawilżające lub natłuszczające
- Minimum 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać, stosować samoopalaczy i balsamów z substancjami samoopalającymi.
- Trzeba uzbroić się w cierpliwość i minimum 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosków.
- Tydzień przed zabiegiem nie można stosować kremów depilujących.
- Minimum tydzień przed zabiegiem należy zakończyć leczenie antybiotykami.
- Należy zaprzestać picia herbatek odchudzających oraz ziół na bazie dziurawca i nagietka.
Przygotowanie bezpośrednio przed zabiegiem
- Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy – nie wolno ich zapuszczać! Trzeba pamiętać, że podczas zabiegu włoski będą ulegały spaleniu. W związku z tym może dojść do poparzeń naskórka.
- Przygotowana do zabiegu skóra powinna być umyta i sucha.
Pielęgnacja skóry po wykonaniu depilacji laserowej
Każda skóra indywidualnie reaguje na ingerencję laserową. U jednych osób nic się nie dzieje, u innych mogą pojawić się obrzęki, zaczerwienienia i pęcherzyki. Dlatego przez około dwa tygodnie po zabiegu musimy szczególnie o nią dbać, aby nie mieć problemów z późniejszymi, ewentualnymi powikłaniami.
Reakcje skórne po zabiegu
Bezpośrednio po epilacji może pojawić się rumień lub drobny obrzęk około mieszkowy. Objawy te są naturalną reakcją skórną i najczęściej znikają po 2 – 3 godzinach. Jednak czasami zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni – do czasu naturalnego złuszczenia naskórka.
Szczególne zalecenia dla klienta
- Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.
- Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni.
- Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku dniach. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:
- myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
- nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),
- stosować zasypkę, krem lub maść Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen,
- delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w innym sposób,
Przez co najmniej 4 tygodnie wstrzymać się od wysiłku fizycznego i opalania, aby ochronić skórę przed powstawaniem przebarwień. Powinno się również zrezygnować z wyjść na basen, ponieważ kontakt z chlorowaną wodą może wysuszać skórę i powodować swędzenie. Należy zwrócić uwagę na skład kosmetyków, które stosujemy na co dzień- szczególnie, jeśli chodzi o toniki, leki zewnętrzne, dezodoranty, perfumy. Alkohol, który jest najczęstszym składnikiem tych kosmetyków może narazić skórę na podrażnienia.
Po zabiegu stosowanym na twarz, bezpośrednio po epilacji, należy zrezygnować z makijażu. Można wykonać go następnego dnia, ale dopiero po zejściu zaczerwienienia.
Ewentualne powikłania
Powikłania zdarzają się niezmiernie rzadko. Objawiają się w postaci strupków, pęcherzy, przebarwień i odbarwień skórnych oraz infekcji bakteryjnych i wirusowych. Wszystkie powikłania można wyleczyć bez pozostawienia blizn.
Na co trzeba zwrócić uwagę po epilacji?
Po zabiegu uszkodzone włosy pozostają w skórze (są grube i szorstkie) i mogą sprawiać wrażenie, że nadal rosną. Można je ogolić, ale nie ma takiej potrzeby, ponieważ i tak wypadną po około 2 tygodniach. Wówczas skóra staje się gładka aż do czasu, kiedy kolejna ilość włosów przejdzie do fazy anagenu (wzrostu).
Jeśli zauważysz, że w dwa tygodnie po zabiegu skóra nie jest gładka, oznacza to, że zabieg był wykonany niedokładnie, albo zaburzenia gospodarki hormonalnej stymulują mieszki włosowe do odrastania nowych włosków.
Pamiętaj! Po zabiegu należy wypić 2 – 3 litry wody!
Informacje i cenniki
- Wskazania i przeciwskazania do zabiegu
- Depilacja laserowa - przed i po zabiegu
- Najczęściej zadawane pytania
- Cennik usług