Depilacja laserowa - najczęściej zadawane pytania

  1. Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
    Tak! Światło lasera uszkadza mieszki włoskowe, ale nie niszczy naskórka. Dlatego stosowanie depilacji laserowej w najdelikatniejszych partiach naszego ciała, np. okolice bikini, górna warga, pachy czy sutki nie stanowi żadnego zagrożenia. Taka depilacja jest metodą  bezinwazyjna, stosuje się ją od 15 lat w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Nie zanotowano żadnych niebezpiecznych efektów ubocznych depilacji laserowej.
     
  2. Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bolesnym?
    Wszystko zależy od poziomu wytrzymałości pacjenta na ból i wyboru depilowanej powierzchni. Najczęściej poczucie dyskomfortu ogranicza się do delikatnego pieczenia bądź szczypania. Stopień odczuwania bólu podczas zabiegu jest uzależniony od progu indywidualnej wrażliwości na ból, który różni sie u każdego człowieka. W przypadku wysokiej wrażliwości na ból zalecamy zastosowanie 2 godziny przed zabiegiem, maści znieczulającej Emla 5%. Należy również pamiętać, że miejsca, gdzie skóra jest bardziej opalona, będą podczas depilacji bardziej wrażliwe na ból.
     
  3. Czy każdy może się poddać zabiegowi depilacji laserowej?
    Niestety nie każdy, gdyż są choroby, które automatycznie dyskwalifikują pacjenta do zabiegu, np. łuszczyca, bielactwo, opryszczka. Od depilacji laserowej powinny się wstrzymać kobiety w ciąży. Czynnikiem dodatkowym może być nadwrażliwość pacjenta na światło lub posiadanie skóry skłonnej do przebarwień. Bardzo duże znaczenie ma również kolor włosów i skóry. Włosy, które nie są podatne na depilację laserową to bardzo jasny blond, siwy i rudy. Decyduje o tym melanina, najważniejszy atrybut w depilacji laserowej. Im mniej melaniny we włosie ( czyli im włos jaśniejszy) tym trudniejszy do depilacji. Im więcej melaniny w skórze ( czyli im skóra ciemniejsza) tym depilacja trudniejsza, bo można ciemną skórę odbarwić. Stąd właśnie bardzo ważne, aby przez cały okres depilacji w ogóle nie opalać się. Klienci z ciemną skórą mogą być jednak bez obaw depilowani, należy odpowiednio dobrać energię i długość fali do zabiegu.
     
  4. Dlaczego przed depilacją laserową golimy włosy?
    Ponieważ włoski podczas zabiegu ulegają spaleniu. W związku z tym te, które wyrastają ponad powierzchnię skóry mogą być przyczyną poparzeń naskórka. Poza tym ogranicza to działanie lasera, którego światło (w takim przypadku) rozprasza się na odrośniętym włosie.
     
  5. Ile zabiegów powinno się wykonać, aby pozbyć się owłosienia na zawsze?”
    Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać około czterech, pięciu zabiegów. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od oczekiwań pacjenta oraz od skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Zabieg powtórzony czterokrotnie pozwala na znaczną redukcję ilości włosków, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu a często wyeliminowanie ich całkowite. Konieczność powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa anagen, katagen, telogen. Celem depilacji jest naświetlenie i przez to usunięcie tych włosów, które są w fazie aktywnego wzrostu czyli w fazie zwanej anagen. Włosy będące w kolejnych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego konieczne jest kilka zabiegów, aby zaaplikować światło lasera na włosa we właściwej fazie.
     
  6. Czy zabieg depilacji laserowej można przeprowadzić w każdej chwili?
    Nie. Odpowiednie przygotowanie skóry jest jednym z czynników gwarantujących zadowalający efekt. Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, wypoczęta i nieopalona. Ważne jest również, by depilowane powierzchnie nie były zmienione chorobowo (skaleczone lub zaczerwienione).

Informacje i cenniki